Cílová skupina projektu

 

Popis cílové skupiny

Cílovou skupinou projektu jsou primárně žáci základní školy a dále i pedagogičtí pracovníci. V našem Školním vzdělávacím programu počítáme se zavedením nového vyučovacího předmětu Programování OOP. Tento předmět bude zaveden na 2. stupni základní školy. Tito žáci pak budou v rámci předmětu Programování OOP vytvářet výukové materiály (didaktické programy) pro žáky 1. stupně, které budou využívány ostatními pedagogy ve vybraných předmětech. Tímto budou posíleny vazby mezi žáky 1. a 2. stupně, posílí se jejich týmová spolupráce, která je v současnosti velice dúležitá pro další uplatnění. Žáci získají klíčové kompetence ve významných a perspektivních oblastech, nový předmět napomůže naplňování průřezových témat, a osvojování mezipředmětových vztahů. Zařazení OOP do výuky reaguje na nejnovější trendy ve světě a nejsilnější proudy v tvorbě výukových programů a ve vývoji počítačových aplikací.

Vytvoření vlastních podpůrných učebních prostředkú vyžaduje dlouholeté zkušenosti, odpovídající kompetence a značnou míru kreativity, proto je potřeba v rámci projektu podpořit rovněž pedagogické pracovníky. Na začátku projektu budou proškoleni 2 pedagogové v oblasti OOP, Action Script 3 a Flash, kteří pak po zavedení Předmětu OOP budou proškolovat ostatní pedagogy k využívání těchto programů.

 

Zapojení a motivace cílové skupiny

Cílová skupina žáků 2. stupně je do projektu zapojena zejména v aktivitách, kdy bude zavedena výuka předmětu Programování OOP. Žáci budou nejen absolvovat výuku tohoto předmětu, ale budou rovněž vytvářet výukové programy pro žáky 1. stupně, kteří budou tyto výukové programy používat při výuce. V prvním roce vytvoří žáci 5 výukových programú, které budou v dalším roce modulově rozpracovávat. Jako velkou motivaci pro žáky vidíme zejména možnost samostatně vytvářet výukové programy pro ostatní, nést odpovědnost za vytvořený program, ale zároveň moci veřejně prezentovat výsledek své práce.

Cílová skupina učitelů je do projektu zapojena jak ve fázi úvodní, kdy jsou proškolování pedagogové, kteří budou vytvářet učebnici OOP a následně vyučovat předmět Programování OOP, tak ve fázi následné kdy budou proškolováni ostatní učitelé právě proškolenými pedagogy pro využívání vytvořených výukových programů. Velkou motivací je naučit jak sebe tak žáky novým metodám výuky, možnost vylepšit se ve svých IT dovednostech, zvýšit si svoji kvalifikaci, vést výuku více zábavnou formou.

 

Přínos pro cílovou skupinu

Jako velký přínos pro cllovou skupinu žáků vidíme to, že se budou moci sami aktivně podílet v rámci předmětu Programování OOP na tvorbě výukových programů pro žáky 1. stupně, naučí se týmové práci při tvorbě výukových programů, naučí se prezentačním dovednostem na workshopu žáků a zejména nasbírají cenné poznatky v jednom z nejdynamičtěji se rozvíjejícím oboru a to, programování. Možnost účastnit se této výuky a možnost podílet se na tvorbě výukových programú vidíme jako velkou výhodu oproti žákům jiných základních škol, které tyto možnosti nemají. Reálně se tak zvyšuje šance žáků jak k přijetí k dalšímu studiu na středních školách, tak do budoucna k uplatnitelnosti na trhu práce.

Jako velký přínos pro cílovou skupinu učitelů vidíme to, že budou po proškolení natolik odborně zdatní, že budou schopni vytvořit učební pomůcku pro předmět Programování OOP a budou schopni předávat plnohodnotné informace jak žákům, tak učitelům ostatních předmětů na 1. stupni. Zároveň se zvýší kompetence těchto pracovníků a jejich uplatnitelnost ve svém oboru oproti ostatním učitelům základních škol.

 

Souhrnné informace

Kontakty

Partner projektu

Popis projektu

stručný obsah
cíle
zdůvodnění
cílová skupina
rizika
realizace
inovativnost
vazby
vnitřní postupy

Klíčové aktivity

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11

Fotogalerie

Fotogalerie 2


Úvodní stránka